Thursday, December 11, 2014

Mis on iduettevõte (startup)? Iduettevõte on skaleeritava toote või teenuse väljatöötamiseks loodud alustav ettevõte, mida iseloomustab määramatus ning mille keskmes on üldjuhul innovaatiline tehnoloogia või uudne ärimudel.

Mis on iduettevõte (startup)? 
Iduettevõte on skaleeritava toote või teenuse väljatöötamiseks loodud alustav ettevõte, mida iseloomustab määramatus ning mille keskmes on üldjuhul innovaatiline tehnoloogia või uudne ärimudel. Selliseid ettevõtmisi võib leida pea igast eluvaldkonnast, alustades mittetulundussektorist ning lõpetades ettevõtluse ja avaliku sektoriga. Enamikul juhtudel on iduettevõtete näol tegemist kasumile orienteeritud ettevõtetega infotehnoloogia, energeetika, tervisetööstuse, biokeemia ja teistest tööstusharudest. Mille poolest erineb iduettevõte traditsioonilisest ettevõttest? 

Määramatus 
Iduettevõtte keskmes on innovaatiline toode või teenus: midagi, mida pole varem tehtud, või nõudlus, mida rahuldatakse uudsel moel. Sellise toote või teenuse puhul pole võimalik midagi ette määrata. Ärimudel rajaneb oletustel ning mitmed suunamuutused toote või teenuse väljatöötamisel ja ebaõnnestumised on iduettevõtte argipäev. 
allikas: eas.ee

märksõnad: iduettevõte, startup, teenus, skaleeritava toode, ärimudel

kommenteeri esimesena!
palun jaguge meiega, kui lugemisaine meeldis Teile!
comments powered by Disqus
ma ikka ei otsi otsige midagi!